sídlo společnosti

sídlo pacovské lesní s.r.o.

Lesovna

Žižkova 1243 Pacov

V roce 2022 se podařilo dostavět nové sídlo společnosti. Nachází se na souřadnicích 49.4549025, 14.9834082.

Tento projekt si získal velkou pozornost veřejnosti. Přesto, že je stavba situována v lesích, drží krok se současnými architektonickými trendy. Jedná se o stavbu  vyprojektovanou architektonickým studiem
20–20 ArchitektiVyšehrad atelier

Dominantní fasáda z modřínového dřeva

Lesovna má jednoduchý a archetypální tvar, skládající se ze dvou základních objektů s sedlovou střechou, propojených otevřeným úhlem a spojených spojovacím krčkem. Tím vytváří prostor pro dvůr, který je pokryt rozlehlou dlažební plochou. Budova je navržena s důrazem na praktické a funkční využití jednotlivých prostor.

Dominantní objem slouží jako administrativní část, zatímco druhý objem funguje jako zařízení pro zpracování dřeva se sociálním a technickým zázemím pro zaměstnance pracující v lese.

Jednoduchý a čistý design

Architektonický návrh reflektuje tradiční podobu lesních hospodářských staveb jak ve tvaru, tak v použitých materiálech a funkčnosti. Střecha je bez výrazných přesahů, a celý objekt má obklad z modřínových prken. Tyto prvky se opakují i ve střešní rovině a v tvarech střešních vikýřů.

Fasády technické části jsou omítnuté a obsahují dvoje dvoukřídlé vrata pro manipulaci s lesní technikou.

Interiéry využívají odolné materiály a prefabrikované železobetonové prvky, zejména v oblasti stropních panelů a schodiště. Celkově jsou interiéry koncipovány s důrazem na minimalistický a čistý design.